Пашинян анонсував розпуск парламенту і поправки до Конституції Вірменії


Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян повідомив, що позачергові парламентські вибори мають відбутися в травні-червні наступного року. Однак перед цим глава уряду має намір домогтися внесення змін до Конституції, які б зобов’язували його подавати у відставку перед розпуском парламенту.

"Згідно з сьогоднішньою Конституцією, для розпуску парламенту чинний прем’єр має піти у відставку, після чого парламент двічі протягом двох тижнів не повинен обрати нового прем’єра. Але сьогоднішня ситуація така, що громадяни Вірменії хочуть гарантій того, що вони не будуть змушені знову здійснити революцію. Ми повинні бути впевнені, мати гарантії, що спроб антинародних дій не буде", — заявив Пашинян у своєму відеозверненні, опублікованому в Facebook увечері в неділю, 2 вересня.

За словами прем’єр-міністра, проект нової Конституції вже підготовлений і незабаром буде відправлений на розгляд парламенту. Після цього почнуться політичні консультації.

Нагадаймо, 23 квітня колишній президент Вірменії Серж Саргсян під тиском масових вуличних протестів подав у відставку з посади прем’єр-міністра через кілька днів послен призначення. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень Конституцію Вірменії було змінено, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки голови уряду.

Новим прем’єр-міністром країни став опозиційний депутат, лідер вуличних протестів Нікол Пашинян.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/pashinyan-anonsuvav-rozpusk-parlamentu-i-popravki-do-konstituciyi-virmeniyi-287260_.html”