У Туреччині завершився дворічний режим надзвичайного стану


У Туреччині в ніч на четвер, 19 липня, припинилася дія режиму надзвичайного стану, введеного в липні 2016 року, після спроби військового перевороту, повідомляє агентство "Анадолу". Офіційно режим НС у Туреччині завершився о 1:00 за місцевим часом — урядом країни не було подано повідомлення про його продовження.

Режим надзвичайного стану в Туреччині було введено 21 липня 2016 року. Термін його дії обмежувався трьома місяцями. Проте згодом режим НС було продовжено ще на стільки ж, загалом з початку дії його продовжували сім разів. Таким чином, режим НС, введений на три місяці, діяв у країні майже два роки.

Відповідно до Конституції Туреччини, режим надзвичайного стану автоматично припиняється у тому випадку, якщо уряд країни до закінчення терміну його дії не направить у парламент повідомлення про продовження.

Спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня 2016 року та завершилася повним провалом – загинули щонайменше 250 осіб, поранення дістали 2200. Основні події розгорталися в двох найбільших містах країни — Стамбулі та Анкарі.

Після придушення заколоту в Туреччині було оголошено надзвичайний стан. Разом із безпосередніми учасниками путчу були заарештовані понад 50 тисяч державних службовців, включно з військовими, суддями, викладачами університетів. Близько 150 тисяч людей залишилися без роботи через підозри у зв’язках із повстанцями.

У спробі перевороту Анкара звинувачує рух проповідника Фетхуллаха Гюлена, що живе у США, з 1999 року, і вимагає екстрадувати проповідника. Сам Гюлен наполягає на тому, що не має відношення до спроби перевороту й обіцяє повернутися в Туреччину, якщо його вина буде доведена.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/u-turechchini-zavershivsya-dvorichniy-rezhim-nadzvichaynogo-stanu-283413_.html”